Forum mieszkańców Bemowa

Pełna wersja: Po czym poznać dobre wino?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Wbrew pozorom kupno dobrego wina to prawdziwa sztuka… przynajmniej w moim przypadku… Wśród bogatego asortymentu win w moim ulubionym supermarkecie po prostu się gubię. Nie wiem na co zwrócić szczególną uwagę. Czy na etykietę na butelce? Czy może na kolor trunku? A na co Wy zwracacie uwagę kupując wino?
Przede wszystkim, trzeba zrozumieć co dla Ciebie znaczy określenie „dobre wino”. Czy to ma być wino białe czy czerwone i czy wytrawne a może słodkie. Po pierwsze sprawdź, czy wino pochodzi od producenta, po którym można spodziewać się odpowiedniej jakości.
Może spotkaliście się z opinią, że wino w butelce, która ma płaskie denko jest gorszej jakości. Nie ma jednak żadnego racjonalnego argumentu, który by przemawiał za tą tezą. Tymczasem wina półwytrawne będą najlepszą opcją jeśli szukacie trunku na romantyczną kolację czy przyjęcie urodzinowe. To kategoria win, które ma bardzo wielu zwolenników.
Niewątpliwie zwróć uwagę na rocznik wina. Panuje powszechne przekonanie, że „wino im starsze tym lepsze”. Otóż nic bardziej mylnego. W rzeczywistości około 90 - 95 proc. tego typu trunków nadaje się do wypicia maksymalnie do dwóch lat po wyprodukowaniu. To okres, przez który zachowują świeżość i intensywność aromatów.
Pewnie zastanawiacie się, czy można kupić dobre a zarazem niedrogie wino? Okazuje się, że tak. Nie można jednoznacznie powiedzieć, że drogi trunek jest lepszy, a tańszy będzie gorszej jakości. Wszystko zależy od naszego gustu. Ale dobre, wykwintne wina można znaleźć w każdym przedziale cenowym. Po prostu eksperymentujcie z winami i szukajcie ulubionych smaków!
Przekierowanie