Forum mieszkańców Bemowa

Pełna wersja: Poszukuję zabezpieczeń do szafek przed maluszkiem.
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Część wam. Mam nadzieję, że jakaś mama się odezwie i podpowie jak zabezpieczyć szafki przed małym ciekawskim. Próbowałam wiązać gumkami, ale nie wytrzymują próby, muszę mieć coś bardziej specjalistycznego, bo niedługo zostanę bez zapasów. Wszędzie to moje małe wścibskie trafi. Znacie może jakiś fajny sklep ze skutecznymi zabezpieczeniami?
To normalne w tym wieku, że dziecko chce poznawać świat, a naszą rolą jest mu na to pozwolić w granicach rozsądku. Oczywiście trzeba pilnować, żeby dziecko nie zrobiło sobie krzywdy.
To ja to wszystko wiem, i właśnie dlatego chcę kupić te zabezpieczenia, żeby synek nie połknął czegoś, Abo nie pokaleczył się. Jak na razie dajemy sobie radę, ale jak niedlugo zacznie śmielej śmigać po domu, to trudno go będzie upilnować.
Zapewnie nie trafiłaś na tę stronę: https://wyprawkowy.pl/zabezpieczenia-131 skoro pytasz o sklep z zabezpieczeniami. Znajdziesz tam nie tylko zabezpieczenia do szafek ale także zatyczki do kontaktów, blokady drzwi i czy piankowe osłony do narożników w meblach. Jeśli masz w mieszkaniu schody, to też powinnaś pomyśleć o zabezpieczeniu ich bramką z kilkoma zamnięciami, żeby dziecku nie udało się jej odbezpieczyć.
A wiesz, że o tym nie pomyślałam? Faktycznie jeszcze trochę i zacznie się wspinać na schody. Na razie tylko raczkuje a i tak go wszędzie pełno. Z drugiej strony szkoda mi trochę niszczyć ściany.
Niczego nie musisz niszczyć. Są takie specjalne brameczki rozporowe, które są bardzo estetyczne i wyglądają naprawdę super. Zabezpieczenia też są takie, że malec sobie z nimi nie poradzi. Nie są tanie, to prawda, ale posłużą jeszcze młodszym, albo po prostu sprzedaż. Jest na nie spory popyt.
A z czego taka bramka jest zrobiona?
Są metalowe i drewniane. Ale myślę, że metalowe są trwalsze i łatwiejsze w utrzymaniu czystości, a wierz mi, malec potrafi je skutecznie ufajdać Smile
To już akurat zauważyłam Smile. Pogadam o tym z mężem jak wróci z pracy, już chyba czas o czymś takim pomyśleć.
Przypominam o blokadzie do drzwi. Pewnie zauważyłaś, że dzieci uwielbiają zamykać drzwi, chwytając za ich bok. Jak nie chcesz, żeby maluszek połamał sobie paluszki, a w najlepszym razie je przytrzasnął, to pooglądaj sobie co sklep ma w ofercie i na pewno coś wybierzesz.
To prawda, dzieci często ulegają różnym obrażeniom, przyciskając sobie paluszki drzwiami. A wyprawkowy.pl ma bardzo ładne te blokady i w bardzo przystępnych cenach.
Dziękuję wszystkim za podpowiedzi. Nie jest łatwo być rodzicem Smile.
Przekierowanie