Forum mieszkańców Bemowa

Pełna wersja: Czy wiecie gdzie znajdę hodowlę choinek gdzie mają jodłę kaukaską?
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Hej wszystkim. Ostatnio oglądałam różne projekty ogrodów i bardzo przypadła mi do gustu jodła kaukaska. W projekcie który aktualnie robię chciała bym umieścić takie drzewka tylko wszystko zależy czy jest w moim regionie gdzieś zaufany sprzedawca. Najlepiej okolice Szczecina.
Jodła jest bardzo ładna jeżeli chodzi o ogrody tylko musisz wziąć pod uwagę sadzonki które zostały przygotowane do naszego klimatu. Możesz poczytać o tym w internecie ale dzisiaj większość firm tak robi bo inaczej drzewka padły by po pół roku.
Jedyna hodowla choinek jaką mogę ci polecić z tego regionu to ta ze strony internetowej http://abcmosty.pl/oferta. Firma od wielu lat dostarcza najlepsze i najpiękniejsze odmiany jodły i świerka. Na stronie masz zdjęcia i krótkie opisy drzewek. Modyfikują też szczepy na potrzeby warunków klimatycznych.
Wiecie może jak taka modyfikacja wpływa na samą roślinę? Niby wszystko pięknie ale czy nie skraca to żywotności rośliny? Czytałem kilka artykułów w internecie ale ciężko znaleźć jakieś dowody na zły wpływ ale i na dobry. Może ktoś wie więcej na ten temat.
Nigdy nie słyszałam żeby miało to jakiś negatywny wpływ na samo drzewo. Co do tej hodowli to jak najbardziej polecam. Mam koło domu choinki ozdobne właśnie od nich i bardzo sobie chwalę. Zero chorób, wszystko ładnie tak jak powinno być.
Dzięki za odpowiedzi, przeanalizuję ofertę i może faktycznie znajdzie się tam coś co będzie odpowiednie do mojego projektu. Jeżeli chodzi o modyfikację to czytałam kiedyś że jest to na tyle bezpieczny zabieg że łączy się odmiany w celu wyciągnięcia ich największych zalet.
Przekierowanie