Forum mieszkańców Bemowa

Pełna wersja: Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowych
Aktualnie przeglądasz uproszczoną wersję forum. Kliknij tutaj, by zobaczyć wersję z pełnym formatowaniem.
Witajcie, zastanawiam się w jakiej sytuacji jesteśmy zobowiązani do stworzenia dokumentacji podatkowych? Czy są jakieś gotowe kalkulatory, które to obliczają? Z góry dziękuje za odpowiedzi.
Witaj, obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej następuje wtedy, gdy dokonuje się transakcji z podmiotami powiązanymi. Jest wiele wytycznych, innym kryterium jest także wartość transakcji. W Polsce wyznaczone są specjalne progi np. dla transakcji usługowych jest to 30 000 euro, a dla towarowych 50 000 euro. Ma tu znaczenie wiele kwestii.
Dzień dobry, jeżeli nie wiesz dokładnie jak stwierdzić czy musisz sporządzić taką dokumentacje skorzystaj z gotowych kalkulatorów. Na stronie internetowej: https://dokumentacjepodatkowe.pl/kalkulator dostępny jest specjalny kalkulator, który sprawdzi Ci czy podlegasz obowiązkowi sporządzenia dokumentacji podatkowej.
Zgadzam się z moim poprzednikiem. Jeżeli się na tym nie znasz nie kombinuj sama. Także korzystam z tego kalkulatora i wszystko jest jasne. Wystarczy, że wpiszesz kwotę transakcji, rok, miesiąc i kwotę kapitału zakładowego jeżeli były to transakcje materialne.
Przekierowanie